O mnie
Agata Podwysocka
Nazywam się Agata Podwysocka. Fotografia to nie tylko moja pasja ale i miłość. Uwielbiam robić zdjęcia i dzielić się tą pasją z innymi. Wykonuję zdjęcia noworodkowe, ciążowe, dziecięce oraz rodzinne. Posiadam certyfikat z warsztatów noworodkowych, by zapewnić jak największe bezpieczeństwo i profesjonalizm w czasie sesji, co przekłada się na jakość zdjęć...
+48 889 267 350
Udostępnij

Jak przygotować się na sesje noworodkową :) Czyli poradnik dla rodziców

Witajcie kochani, pomyślałam,że napiszę o tym post. Zawsze pytacie mnie jak taka sesja wygląda,co zabrać, ja się rozpisuje…także teraz będziecie otrzymywać ode mnie link do tego wpisu 🙂

Kiedy jest najlepszy moment na sesje?

Sesje noworodkowe wykonuję od 5 do max 15 dnia życia maluszka.Rodzicu! pamiętaj,żeby nie oszukiwać mnie co do daty narodzin Waszego skarbu. Jeżeli jest też przenoszone,proszę mi o tym napisać,data zrobienia sesji,jest tutaj bardzo ważna. Nie dojeżdzam.

Co jest takiego w tym okresie,że nie zrobimy takiej sesji miesięcznemu dziecku?

Tak na prawdę każde dziecko jest inne, każde ma swój rytm. Jednak po pewnym czasie ( przyjętym tutaj te 2 tygodnie) Maluch przestaje być na tyle plastyczny,by BEZPIECZNIE układać go w różnych pozycjach. Pojawić się może również kolka,trądzik,dziecko może stać się już bardziej aktywne ( oczywiście są dzieci,które w wieku 6 tygodni potrafią przespać cały dzień ale pamiętajmy,ze to są wyjątki, łatwiej się wybudzają, są bardziej czule na dotyk).

Jednak bezpieczeństwo i możliwość wykonania takich kadrów o jakich marzycie to warunek tych 14-15 pierwszych dni życia.

Kiedy umówić się na sesje?

Najlepiej jeszcze w ciąży,wówczas mogę zaproponować dwa terminy, zgłaszając się z dzieckiem,które ma już np.11 dni mogę tego miejsca nie mieć lub zaproponować jeden z dana godziną jaki posiadam.

Czy pozycje,które są wykonywane są bezpieczne?

Nie zrobiłabym czegoś o czym nie miałabym pojęcia,by zrobić krzywdę maluchowi,sama jestem mamą dwójki dzieci,odbyłam również 3 szkolenia z zakresu pozycjonowania u najlepszych w tej dziedzinie:)Obecnie sama prowadzę warsztaty.Jeżeli widać,ze  dziecko nie lubi np. leżeć na brzuszku odpuszczam taką pozycję za drugim razem.

Czy w studio jest ciepło?

Tak, w studio jest wręcz gorąco. Farelka jest włączona przez kilka godzin,pamiętajmy,ze maluszkom jest zimniej niż nam. Dlatego ubieramy zawsze o warstwę więcej niż dorosłemu ale tez nie przegrzewamy!
Proszę by mama ubrała łatwo ściągające ubranko;body kopertowe, pajacyk,coś czego nie ściągamy przez głowę. Możliwie nie ubierać w 5 warstw i kombinezonów. Z parkingu do studia jest do przejścia 30 sekund.

Ile trwa sesja?

Każde maleństwo to indywidualność. Nie umawiam na ten dzień innych sesji i o to samo prosiłabym rodziców. By nie umawiali się za 3 godziny,że muszą gdzieś być! Bardzo Was proszę przyjedzcie spokojni,uśmiechnięci i bez stresów! Dziecko to czuje! Sesja u mnie trwa od 3 do 5 godzin,w przypadku bliźniaków lub sesji z rodzeństwem do 5,5. Niczego nie pośpieszam, mama karmi,usypia. Jeśli maluszek nie śpi, ja przejmuję dziecko i usypiam :)Miziamy kiziami,aż uśnie. Jeżeli maluszek jest płaczliwy robimy tylko tyle,na ile można pozwolić. Sesji nie da się przewidzieć.Zawsze pytam o stylizacje z moich zdjęć jakie się podobają,jednak proszę nie miedz na nie presji. Bywa czasem tak,że robimy same propsy ( skrzynie,misy,owinięcia). Poznaje się z dzieckiem w czasie spotkania i dostosowuje wszystko pod małego człowieka.

Mamy starsze rodzeństwo i chcielibyśmy wspólne zdjęcia jak to wygląda?

Oczywiście,pod koniec sesji lub na początku lifestyle gdy robię ujęcia z rodzicami, wykonuje zdjęcia z rodzeństwem.Możemy ew. zacząć też na początku. Tutaj moja prośba do rodziców. By jeśli jest taka możliwość to tatuś, babcia, dziadek ktoś dojechał ze starszakiem pod koniec sesji(jeżeli robimy na końcu)
Moje pomieszczenie jest małe i max dla 3 dorosłych osób włącznie ze mną + noworodek. Dlatego prosiłabym też, jeśli chcecie by były jeszcze inne dorosłe osoby uprzedzić mnie o tym fakcie. Co do maluchów, jeśli macie do mnie daleko,można podjechać na ul. Legnicką do Magnolii tam jest centrum zabaw dla dzieciaczków 🙂 Rodzice nie będą się stresować,że starszak ( często jest to w granicy 1,5 do 4 lat) się nudził,płakał,że chce już iść lub zniechęci się czekaniem,a tego byśmy nie chcieli 🙂 Dobrze jeśli dziecko jest wyspane i radosne 🙂

Jestem mamą wcześniaka lub bliźniaków czy mogę i do kiedy zgłosić się na sesje noworodkowa?

Jeżeli dzieci są zdrowe, urodzone niżej niż w 37 tc, osiągają wagę 2 kg to śmiało możemy wykonać sesję max na tydzień przed spodziewanym terminem porodu. Czyli dziecko ur. w 35 tygodniu może mieć w dniu sesji 3 max 4 tygodnie,jeśli zachowuje się jak typowy noworodek czyli śpi i je 🙂 Dzieci po 37 tc traktowane są jako urodzone o czasie.

Co mamy zabrać ze sobą na sesje, jakieś ubranka?

Wszystko co używam do stylizacji maluszka posiadam ja na miejscu u siebie. Ciuszki, opaski,kocyki,misy,skrzynie,a przede wszystkim pufę do pozycjonowania.Jeżeli macie swoje ulubione kolory, proszę poinformuje mnie o tym przed sesją :)tak samo,jeśli podoba się Wam coś szczególnie z pozycji lub gadżetów u mnie.
Mama zabiera ze sobą :
– smoczek ( nawet jeśli maluch jest bezsmoczkowy,proszę mi wierzyć lub nie ponad połowa moich dzieci,które do czasu sesji nie chciały smoczka, nagle nie mogły bez niego zasnąć,nawet po nakarmieniu.) Po zdjęciach,możecie go wyrzucić jeśli jesteście na nie i nie będziecie używać.
– Mleko ( jeżeli mama karmi piersią,a odciąga mleczko prosiłabym o zabranie odciągniętego,często bywa tak,że maluch mimo,ze zje z piesi to nadal nie śpi, przysypia i się wybudza. Dopiero po nakarmieniu butelka z mlekiem mamy oczywiście jest łatwiej ) Jeżeli mama jest w 100% pewna,że sama pierś starczy,nie chce podawać swojego mleka inaczej, będziemy karmić tylko piersią.
Jeśli podajecie mleko modyfikowane jest kuchnia,również można przygotować na miejscu 🙂
– dużo pieluszek, które zakładamy do karmienia lub w niektórych owinięciach
-mokre chusteczki
swój kocyk z domu do przytulania na czas karmienia

Czy dziecko ma być wyspane przez sesja?

Nie chcielibyśmy tego,by noworodek nie spał nam w czasie sesji 🙂 Mama karmi malucha przed wyjazdem z domu ( do pełnego brzuszka jeśli macie nie dalej niż 15-20 minut) jeżeli jedziecie z daleka to tak 30 minut przed wyjazdem,by nakarmić do syta dopiero u mnie na miejscu. Dobrze,żeby wcześniej starać się wybudzać maluszka,ew przed wyjściem zrobić kąpiel relaksacyjną.

To tylko jeden szczególny dzień,gdy wszystko będzie inaczej jak do tej pory 😉

Moje dziecko ma problemy z brzuszkiem,co robić? 

Myślę,że nikt z nas nie czuje sie fajne gdy cos boli, szczególnie takie maluszki. Jeżeli dzidzius ma problemy od pierwszych dni,a nie podajecie mu kropelek,niestety trzeba liczyć się z tym,że sesja nie wyjdzie wcale lub ew. wyjdzie owinięcie maluszka jako jedna stylizacja. Samopoczucie dziecka tutaj jest najważniejsze.Jeżeli dziecko nie płacze ale nie śpi,robimy co sie da,jednak proszę liczyć się z tym,że nie bedą to takie zdjęcia,jak u mnie w portfolio.

W co ubierają się rodzice?

Rodzice ubierają jednokolorowe ciuchy ; czarny,biały,siwy,beż,granat,biały bez nadruków! Rodzeństwo to samo. Fajne jeśli wszyscy będą dopasowani. Ciuchy gladkie ,dopasowane do ciała. bokserki,t-shirty.

Pamiętajcie,że sesja to nasza wspólna praca. Nie tylko moja 🙂 Ja dołożę wszelkich starań,by zrobić dla Was taką samą piękną pamiątkę jaką widzieliście u mnie w portfolio. To praca moja, maluszka oraz rodziców. To maluszek decyduje o tym ile razy go przebiorę,na ile da się pozycjonować,nie liczę stylizacji po prostu je robię jeśli słodko śpimy 🙂
Przychodzicie na sesję uśmiechnięci by Wasz dzidziuś czuł taką samą atmosferę 🙂

Poniżej kilka zdjęć studia oraz zdjęć moich milusińskich,których traktuję jak moje własne dzieci podczas sesji.

Ps.Bardzo proszę o uregulowanie opłaty za sesję w jej dniu wyliczona gotówką. Termin realizacji oddania zdjęć następuje z chwilą opłacenia ew.dobranych ujęć 🙂

fotograf wrocław, fotografia dziecięca wrocław, fotografia noworodkowa wrocław, sesja ciążowa wrocław, sesja dziecięca wrocław, sesja noworodkowa wrocław, sesja plenerowa wrocław, sesja zdjęciowa wrocław, sesje ciążowe wrocław, sesje noworodkowe wrocław fotograf wrocław, fotografia dziecięca wrocław, fotografia noworodkowa wrocław, sesja ciążowa wrocław, sesja dziecięca wrocław, sesja noworodkowa wrocław, sesja plenerowa wrocław, sesja zdjęciowa wrocław, sesje ciążowe wrocław, sesje noworodkowe wrocław fotograf wrocław, fotografia dziecięca wrocław, fotografia noworodkowa wrocław, sesja ciążowa wrocław, sesja dziecięca wrocław, sesja noworodkowa wrocław, sesja plenerowa wrocław, sesja zdjęciowa wrocław, sesje ciążowe wrocław, sesje noworodkowe wrocław fotograf wrocław, fotografia dziecięca wrocław, fotografia noworodkowa wrocław, sesja ciążowa wrocław, sesja dziecięca wrocław, sesja noworodkowa wrocław, sesja plenerowa wrocław, sesja zdjęciowa wrocław, sesje ciążowe wrocław, sesje noworodkowe wrocław